У Дніпрі експерти обговорили Новий суспільний договір та нову Конституцію

У Дніпрі експерти обговорили Новий суспільний договір та нову Конституцію

"Україна, в якій хочемо жити", – дискусія під такою назвою відбулася у Дніпрі. Представники провідних  громадських організацій, експерти і лідери думок обговорили необхідність укладання Нового суспільного договору та ухвалення нової Конституції.

Експерти, зокрема, зазначили, що необхідно повністю змінювати Основний закон, а не вносити до нього точкові зміни.

"Юлія Тимошенко об’єднала розрізнені групи експертів, сформувавши єдину Національну платформу №1. Ця платформа комплексно підійшла до розробки Суспільного договору та заснованої на ньому Народної конституції. Позиція лідера "Батьківщини" повністю співпадає з позицією експертів: Конституція для людей повинна бути написана самими людьми та ухвалена на Всеукраїнському референдумі", зауважив політичний консультант, голова аналітичного центру ІНПОЛІТ Сергій Биков.

Саме ініціаторка Нового курсу  Тимошенко  відчула запит суспільства на кардинальні зміни, наголошують політичні експерти.

"Якщо 5% суспільства перейнялися певною ідеєю – з нею неможливо не рахуватись, якщо 10% – така ідея зазвичай перемагає, якщо 15% – перемогу ідеї неможливо спинити нічим. Філософи та політологи запропонували усім політикам долучитись до процесу розробки Суспільного договору, але найактивніше у розробку нового суспільного договору включилась Юлія Тимошенко. Вона стала найпотужнішим політичним провайдером ідеї зміни системи, а не окремих обличь", – пояснив  політтехнолог Олександр Кочетков.

Дискусія навколо Нового суспільного договору організували Інститут демократії та розвитку "PolitA" спільно з Фундацією за майбутнє.

За результатами  експертних зустрічей буде створено базу, яка в подальшому використовуватиметься для вдосконалення тексту Суспільного договору, інструментом втілення якого буде нова і Народна Конституція.

Найближчі зустрічі відбудуться 2 лютого в Одесі та 5 лютого у Львові.

Поділитися у соцмережах:
Приєднуйтесь
до нас!