Відбулося засідання робочої групи з питань бюджетної політики та управління державним боргом

Відбулося засідання робочої групи з питань бюджетної політики та управління державним боргом

20 листопада відбулося засідання робочої групи з експертного обговорення ініційованого Юлією Тимошенко Нового економічного курсу  на тему "Ефективна бюджетна політика та зважене управління державним боргом".

Керівник робочої групи, доктор економічних  наук Тетяна Богдан значну увагу приділила питанням становлення в Україні системи середньострокового бюджетного планування, підвищення якості та збільшення обсягу державних інвестицій, вдосконалення системи фінансування соціальних послуг.  Йшлося також про підвищення ефективності та зменшення корупційності оборонних видатків, оптимізацію боргового навантаження та вдосконалення співробітництва України з міжнародними фінансовими організаціями.

Під час дискусії провідний експерт з питань монетарної політики та банківської системи Юрій Прозоров акцентував увагу на питаннях розподілу повноважень між Верховною Радою та Кабінетом Міністрів/ Міністерством фінансів у процесі підготовки Бюджетної стратегії та Бюджетної декларації, а також небажаної конкуренції між банківським сектором та Урядом за заощадження громадян.

"Україні необхідно відійти від жорстких обмежень на обсяг бюджетного дефіциту та ввести до переліку інструментів державних запозичень цільові державні облігації, надходження від яких спрямовуватимуться на впровадження пріоритетних інвестиційних проектів розвитку", – зазначив Прозоров.

Зі свого боку Президент Європейської асоціації розвитку бізнесу Ростислав Гайдаєнко акцентував на необхідності  необхідність знизити рівень оподаткування бізнесу та рівень відсоткових ставок на внутрішньому фінансовому ринку. Він  також підтримав ідеї учасників дискусії щодо  заснування в Україні державних інститутів розвитку, посиливши їх пропозиціями щодо джерел формування пасивів та технологій реалізації активних операцій такими інститутами.

У дискусії прийняли активну участь Анатолій Максюта – Головна Правління
Інституту суспільно-економічних досліджень, Ігор Макаренко – директор Інституту еволюційної економіки та Дмитро Лановий – експерт з питань фінансової політики та банківської діяльності.

Підсумовуючи засідання, керівник робочої групи Тетяна Богдан подякувала фахівцям за висловлені думки і пропозиції та запросила всіх присутніх і майбутніх учасників дискусії до активного обговорення бюджетної та боргової політики України на онлайн платформі Нового економічного курсу.

Поділитися у соцмережах:
Приєднуйтесь
до нас!