Засідання Робочої групи "Стимулювання розвитку малого і середнього бізнесу" з доопрацювання Нового економічного курсу

Засідання Робочої групи "Стимулювання розвитку малого і середнього бізнесу" з доопрацювання Нового економічного курсу

12 грудня 2018 року відбулось засідання робочої групи "Стимулювання розвитку малого і середнього бізнесу" з доопрацювання Нового економічного курсу – Стратегії інноваційного розвитку України. В засіданні робочої групи взяли участь науковці, експерти, представники асоціацій, серед яких активними учасниками дискусії були Гайдаєнко Ростислав, Галина Третякова, Володимир Бодров, Олег Дмитрієв, Надія Баріда.

У ході засідання учасники робочої групи презентували експертні пропозиції щодо ключових проблем та стратегічних аспектів розвитку малого і середнього бізнесу в Україні, а також – обмінялись думками щодо структури відповідного розділу НЕК, визначились зі сферами компетенції кожного із учасників групи і порядком подальшої співпраці.

Керівник робочої групи Олексій Кущ підкреслив, що основною задачею при підготовці даного розділу НЕК, є формування Нової моделі розвитку малого і середнього бізнесу (МСБ) в Україні. Він зазначив, що для початку роботи, необхідно визначитись із тим, який саме бізнес інституційно належить до малого і середнього бізнесу в Україні, а також – наголосив на необхідності вдосконалення критеріїв віднесення до нього існуючих економічних агентів.

Серед ключових фінансових інструментів підтримки розвитку МСБ, експертами пропонувалась модель часткової компенсації процентної ставки за кредитами, наданими банками клієнтам із сегменту малого і середнього бізнесу. Зокрема, за рахунок створення спеціального фінансового фонду, ресурси якого можна було б сформувати за рахунок перерахування у нього частки прибутку НБУ, та направляти їх на часткову компенсацію процентів за кредитами наданими суб’єктам малого і середнього бізнесу, що дозволить знизити кредитну ставку до рівня інфляції (5-10%). Експерт Надія Баріда, висловлювались про доцільність формування спеціальних кредитних програм та доступних для МСБ кредитних ліній за рахунок вільної ліквідності банківської системи, яка розміщена, наприклад, у депозитних сертифікатах НБУ. За допомогою внесення змін в діючий механізм формування резервів під активні операції банків, а саме – створення спеціальних стимулюючих інструментів при формуванні банківських резервів під кредити для МСБ. Такий підхід, дозволить створити додаткові стимули для розблокування процесу кредитування МСБ і переорієнтації бізнес-моделей банків на потреби розвитку реальної економіки.

Учасниця групи Третякова Галина запропонувала провести широку фіскальну та трудову дерегуляцію сегменту мікробізнесу на рівні приватних домогосподарств із невеликою кількістю найманих працівників, зокрема скасувати у цьому сегменті бізнесу вимоги до мінімальної зарплати, скасувати будь-які реєстраційні процедури, окрім звичайного декларування доходів.

Учасник групи Гайдаєнко Ростислав Вікторович запропонував використовувати для стимулювання МСБ сегмент небанківських кредитних установ, зокрема кредитних союзів. За підсумками зустрічі, сторони домовились надіслати консолідовані пропозиції та продовжити активну співпрацю.

 

Керівник робочої групи,

 Олексій Кущ

Поділитися у соцмережах:
Приєднуйтесь
до нас!