Засідання робочої групи "ЦИФРОВЕ УРЯДУВАННЯ" з доопрацювання Нового економічного курсу – Стратегії інноваційного розвитку України

Засідання робочої групи "ЦИФРОВЕ УРЯДУВАННЯ" з доопрацювання Нового економічного курсу –  Стратегії інноваційного розвитку України

8 грудня 2018 року відбулось засідання робочої групи "Цифрове урядування" з доопрацювання Нового економічного курсу – Стратегії інноваційного розвитку України.

У ході засідання учасники робочої групи презентували експертні пропозиції щодо вдосконалення відповідного розділу НЕК, визначились зі сферами компетенції кожного учасника і порядком подальшої роботи.

Керівник робочої групи Олексій Жмеренецький виклав загальну логіку побудови розділу, розповів про методологію його розробки і джерела інформації.

ІТ-фахівець і блогер В’ячеслав Ільченко презентував власні напрацювання щодо створення загальнонаціональної системи інклюзивної участі громадян у розробці нормативно-правових актів, експертного і громадського обговорення та системи прямої демократії на всіх рівнях. Передав відповідні матеріали на опрацювання групи.

Павло Кушніренко, представник громадської організації "Асоціація учасників валютного ринку", розповів про зв’язок систем електронного урядування з валютним ринком, висловився щодо перспектив розвитку в Україні безготівкової економіки, а також поділився своїми думками щодо ризиків, пов’язаних з повним оцифруванням ділових процесів у державі.

Куратор University of Blockchain Economics Дмитро Кресил розповів про своє бачення застосування технології blockchain в оцифруванні виборчого процесу. У зв’язку з цим учасники робочої групи обговорили проблеми, пов’язані з доступом громадян до цифрових технологій та заходи щодо забезпечення інклюзивності виборчого процесу.

Іван Яремчук, представник міжнародного агробіокластеру "Otenna", зробив доповідь щодо взаємозв’язку між інноваційним розвитком країни та наявністю цифрових інструментів участі суспільства і бізнесу у формуванні державної політики. Розповів про проблеми низької технологічності агропромислового комплексу України та можливості їх вирішення шляхом запровадження новітніх технологій.

Робочу сесію завершено обговоренням регламенту та інструментів спільної роботи учасників робочої групи "Цифрове урядування".

Вирішено зібрати напрацювання учасників робочої групи, що стосуються різних аспектів розвитку цифрового урядування в Україні, відобразити ключові пропозиції з кожного напрямку розвитку цифрового урядування у тексті проекту "Нового економічного курсу" та долучити в якості додатків матеріали, які розкривають деталі реалізації необхідної державної політики.

Наступне засідання робочої групи заплановане на 15-20 січня 2019 року з метою опрацювання пропозицій, які продовжують надходити через електронну систему обговорення НЕК щодо розділу "Цифрове урядування" (https://nek.nku.com.ua/).

Поділитися у соцмережах:
Приєднуйтесь
до нас!