Засідання Робочої групи з питань обговорення Нового економічного курсу щодо реформування податкової системи

Засідання Робочої групи  з питань обговорення Нового економічного курсу  щодо реформування податкової системи

17 січня 2019 року відбулося засідання Робочої групи з експертного обговорення Нового економічного курсу, ініційованого Юлією Тимошенко,  за напрямом "Оптимальна податкова система". Пропозиції Юлії Тимошенко по реформуванню податків, які викладені в НЕК, за її ініціативою винесені на широке суспільне обговорення та об’єднали величезну кількість фахівців, бізнес-асоціацій та громадських організацій для проведення дискусій у рамках Робочої групи.

У вступному слові засновник Експертно-аналітичного центру "Оптіма" співавтор НЕК Віталій Ломакович, який модерував дискусію, наголосив на важливості формування ефективної, справедливої, прозорої та простої у адмініструванні податкової системи як вагомої складової покращення бізнес-клімату в країні. У контексті обговорення проблематики оподаткування прибутку підприємств доповідач звернув увагу, з одного боку, на позитивні моменти, пов’язані із зменшенням податкового навантаження на бізнес у разі запровадження податку на виведений капітал, з іншого, – на ризики, пов’язані із порушенням нормальних господарських операцій із міжнародними компаніями та суб’єктами малого бізнесу.

Голова Асоціації платників податків України, член Української Ради бізнесу – Григол Катамадзе і експерт групи Податкова реформа, РПР Олег Гетман,– презентували Концепцію Податкового кодексу розвитку, центральним елементом якої є радикальне зниження податкового навантаження на працю і капітал як фактор прискорення темпів економічного зростання у країні. Автори, зокрема, пропонують зниження ставки оподаткування фонду оплати праці з 41,5% до 20% упродовж 3-х років, заміну податку на прибуток податком на виведений капітал, вдосконалення механізмів адміністрування ПДВ, зменшення граничних ставок і скорочення податкових пільг з податку на нерухоме майно та землю.

В експертному обговоренні шляхів реформування податкової системи України активну участь прийняли експерти Експертно-аналітичного Центру "Оптіма"  співавтори Нового економічного курсу Тетяна Унковська, Тетяна Богдан, фахівці громадських організацій та бізнес-асоціацій, які професійно займаються питаннями податкової системи – Олександр Шемяткін,  Віталій Шеремета, Михайло Соколов, Віталій Саблук, Людмила Олейнікова, Ярослав Романчук, Ілля Несходовський, та багато інших.

Завершуючи засідання, Віталій Ломакович подякував всім учасникам дискусії та закликав продовжувати діалог і співпрацю у частині врахування позицій різних сторін, гармонізації курсу податкових реформ із міжнародними зобов’язаннями України, комплексного реформування бюджетно-податкової системи України для стимулювання економічного зростання при недопущенні  бюджетних розривів.

Поділитися у соцмережах:
Приєднуйтесь
до нас!